Garaże blaszane cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli samochodów już od wielu lat. Nowoczesne garaże, które obecnie dostępne są na rynku mają mnóstwo zalet, przyciągają więc uwagę nie tylko osób prywatnych, ale także różnego rodzaju firm. Jeśli jesteś zainteresowany takim właśnie garażem, podpowiemy Ci, jakie rozwiązania masz obecnie do wyboru. Dowiesz się także, dlaczego postawienie garażu blaszanego jest dobrym pomysłem.
Czy nowoczesny garaż blaszany można postawić bez zezwolenia?
Zastanawiasz się nad budową garażu blaszanego, ale przeraża Cię myśl o formalnościach, które należy przedtem dopełnić? A może myślisz, czy nie lepszą opcją będą wiaty garażowe? Niepotrzebnie, gdyż zgodnie z artykułem dwudziestym dziewiątym Ustawy o Prawie Budowlanym pozwolenie na budowę garażu blaszanego nie jest wymagane. Oczywiście jest to możliwe po spełnieniu kilku wymagań – jeżeli nie chcesz biegać po urzędach, pamiętaj, że bez pozwolenia możesz postawić tylko nowoczesny garaż, którego powierzchnia nie przekracza trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. Decydując się na umieszczenie na działce garażu blaszanego, musisz też pamiętać o tym, że zamiar jego wzniesienia musisz zgłosić do prezydenta miasta na prawach powiatu lub do starostwa – zgłoszenia musisz dokonać na trzydzieści dni przed rozpoczęciem prac.
Jakie zalety mają nowoczesne garaże?
Nowoczesne garaże nie bez powodu zyskują coraz więcej zwolenników, lista ich zalet jest bowiem naprawdę długa. Przede wszystkim są one niezwykle szybkie i łatwe w montażu – sprawna ekipa upora się z postawieniem popularnego blaszaka w ciągu jednego dnia. Jeśli zależy Ci na tym, aby garaż pojawił się na Twojej posesji w naprawdę krótkim czasie, nowoczesny garaż blaszany jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Taki garaż możesz też z łatwością zdemontować, a następnie sprzedać albo przenieść w inne miejsce. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, także możesz zdecydować się na garaż blaszany – koszt jego zakupu jest zdecydowanie mniejszy niż budowa murowanego garażu.
Jak wykorzystać blaszany garaż?
Nowoczesne garaże mogą służyć nie tylko jako miejsce do przechowania samochodów, z powodzeniem sprawdzą się także w przypadku innych pojazdów – w blaszanym garażu śmiało możesz trzymać motocykl albo rower. To idealne miejsce także na niewielkie sprzęty i narzędzia rolnicze, można w nich składować także materiały budowlane. Co więcej, nowoczesne garaże blaszane sprawdzą się jako przydomowe warsztaty i pomieszczenia gospodarcze służące do przechowywania na przykład mebli ogrodowych.
Jaki wybrać garaż blaszany?
Nowoczesne garaże wolnostojące blaszane występują dzisiaj w różnych wariantach, do wyboru masz nie tylko modele jednostanowiskowe, ale także dwustanowiskowe. Dzięki temu możesz wybrać taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby. W rynkowej ofercie znajdziesz garaże blaszane z dachem płaskim, dwuspadowym, łukowym lub wielospadowym. Na rynku dostępne są zarówno nieocieplane, jak i ocieplane garaże. Ocieplane nowoczesne garaże blaszane są wprawdzie droższe od tych pierwszych, ale zapewniają znacznie lepszą ochronę zarówno przed wilgocią, jak i niskimi temperaturami. Jeśli cena ocieplanego garażu jest dla Ciebie zbyt wysoka, możesz zdecydować się na model nieocieplany i ewentualnie wykonać ocieplenie we własnym zakresie, wykorzystując do tego wełnę mineralną albo styropian.
Jakie wymiary mają garaże blaszane?
Garaż blaszany występuje w różnych wariantach. Standardowe, nowoczesne garaże wolnostojące blaszane, które przeznaczone są do przechowania jednego samochodu mają wymiary 3×5 metrów, te przeznaczone na dwa samochody są oczywiście większe – ich standardowe wymiary wynoszą 6×6 metrów, ale możesz zdecydować się także na model o wymiarach 7×7 metrów. Pamiętaj, że im większy garaż wybierzesz, tym będzie on bardziej funkcjonalny, znajdzie się w nim miejsce nie tylko dla samochodu, ale także dla innych rzeczy. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty, z łatwością znajdziesz garaż idealnie dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb bez względu na to, czy potrzebny jest Ci garaż na jeden samochód, czy większy.