Posiadanie garażu na własnej posesji ma wiele zalet – przede wszystkim skutecznie zmniejsza on ryzyko kradzieży samochodu czy jego zniszczenia na skutek na przykład gradobicia. W chwili obecnej do wyboru masz nie tylko garaż wbudowany w bryłę domu, ale też wolnostojący. Wśród tych ostatnich wyróżnia się cieszące się od lat ogromną popularnością blaszaki. Wykonany z blachy garaż ma wiele zalet i jest dostępny obecnie w różnych konfiguracjach. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz wybrać model, który idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania i potrzeby.
Jakie są największe zalety garaży blaszanych
Do jednych z największych zalet blaszanego garażu bez wątpienia zaliczyć można niski koszt inwestycji. Wykonany z blachy garaż możesz kupić za kilka tysięcy złotych, koszt garażu murowanego wynieść może nawet ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Także eksploatacja popularnego blaszaka będzie tańsza. Decydując się na takie rozwiązanie, nie potrzebujesz żadnych zezwoleń – wystarczy, że dokonasz zgłoszenia. Ponadto za garaż blaszany nie będziesz musiał płacić podatku od nieruchomości – tego typu garaże w świetle obowiązującego w naszym kraju prawa budowlanego nie są budynkami (z uwagi na fakt, iż nie są trwale związane z gruntem), dlatego nie są objęte prawem podatkowym.
Jaki garaż blaszany wybrać?
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom bardzo różnych grup klientów i proponujemy różnorodne modele garaży blaszanych zróżnicowane między innymi pod względem wymiarów i kolorów. W ofercie znajdziesz garaże o rozmiarach 3×5 metrów. Są to standardowe modele, za które zapłacisz najmniej. Dostępne są też te zdecydowanie większe mające 4×5 lub 4×6 metrów. Jeśli zdecydujesz się zaufać właśnie nam, możesz cieszyć się z garażu, którego rozmiar został dopasowany do wielkości Twojej posesji.
Garaże blaszane różnią się między sobą także rodzajem wykorzystanej do ich produkcji blachy. Wykorzystujemy wyłącznie najlepszą blachę o odpowiedniej grubości, co przekłada się nie tylko na wygląd garażu, ale również jego trwałość. Taki zakup to inwestycja na lata. Ciekawą propozycją są modele, które do złudzenia wyglądają tak, jakby do ich wykonania wykorzystane zostało drewna. Duże walory estetyczne mają też te, w przypadku których zastosowano poziome lub pionowe przetłoczenia.
Jaka jest alternatywa dla garażu?
Blaszany garaż możesz ustawić bezpośrednio na ziemi, ale musisz się liczyć z tym, że przenikająca z ziemi wilgoć spowoduje jego szybką korozję. O wiele lepiej będzie, gdy ustawisz go na odpowiednim podłożu – możesz wykorzystać w tym celu betonowe lub chodnikowe płyty albo wykonać betonową wylewkę. Jeśli zdecydujesz się na to ostatnie rozwiązanie, pamiętaj, że jej grubość powinna wynosić przynajmniej piętnaście centymetrów. Powinna ona być o minimum dwadzieścia większa od rozmiarów garażu. Ciekawą alternatywą są płyty podporowe, których zaletą jest prosty montaż. Zajmuje on zdecydowanie mniej czasu niż wykonanie wylewki.
Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz zdecydować się na garaż, pamiętaj, że dostępne są również wiaty garażowe. Taka konstrukcja, podobnie jak garaż blaszak, może znaleźć się na Twojej posesji bez żadnych zbędnych formalności – wystarczy, że ją zgłosisz (zgodę musisz uzyskać jedynie na wiatę, której powierzchnia jest większa niż pięćdziesiąt metrów). Wiata garażowa może być prostą konstrukcją bez dachu, ale możesz też zdecydować się na taką z zadaszeniem. Jedną z największych zalet wiaty garażowej jest niski koszt jej wykonania – rozmiary wiaty garażowej możesz przy tym dostosować idealnie do własnych potrzeb niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małego, miejskiego auta klasy A, kompaktowego modelu klasy C, czy też wygodnego, dużego rodzinnego samochodu klasy D. Wiaty garażowe występują w różnych konfiguracjach, mogą być wolnostojące, przejazdowe lub przyścienne. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, pamiętaj, że należy ją ustawić na utwardzonym podłożu – betonowej wylewce, płytach betonowych, kostce brukowej.