Wysoka temperatura, opady deszczu, śniegu czy gradu nie służą dobrze naszym samochodom, dlatego też – jeśli tylko jest to możliwe – przechowujemy je w garażu. W chwili obecnej do wyboru masz nie tylko garaże murowane, ale także blaszane potocznie zwane blaszakami. Te drugie mają mnóstwo zalet i od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Decydując się na garaż blaszany, do wyboru mieć będziesz różne warianty. Dzięki temu uda Ci się dopasować model do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Jakie garaże blaszane są dostępne w sprzedaży?
Jeszcze kilka lat temu oferta garaży blaszanych była bardzo skromna, dzisiaj to się zmieniło. Jeśli jesteś zainteresowany przechowywaniem samochodu w popularny blaszaku, to do wyboru masz modele różniące się między sobą konstrukcją, wielkością i kolorem. Wykonywane są garaże z dachem płaskim i dwuspadowym – w każdym z tych rodzajów znajdziesz modele przeznaczone na jedno lub dwa auta, co oznacza, że możesz postawić na ten idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Współczesne blaszaki różnią się od siebie także rozmiarem, powierzchnią oraz rodzajem zastosowanej w nich bramy. Są oczywiście zróżnicowane także pod względem ceny.
Jakie rozmiary mają garaże blaszane?
Obecnie dostępne garaże blaszane o różnych rozmiarach, dzięki temu z łatwością możesz wybrać nie tylko ten, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, ale też taki, który bez trudu zmieści się na posesji. Oferowane są modele o standardowych rozmiarach 3×5 metrów – blaszaki te przeznaczone są do przechowywania tylko jednego samochodu. Jeśli potrzebujesz większego, bez przeszkód możesz zdecydować się na taki o rozmiarach 4×5 metrów oraz 4×6 metrów. Jeśli żaden z tych garaży nie spełnia Twoich oczekiwań, nie musisz się martwić – możesz zdecydować się na garaż wykonany na indywidualne zamówienie. Na model o nietypowych rozmiarach nie będziesz musiał zbyt długo czekać poczekać, gwarantujemy szybkie realizacje.
Jakie rodzaje garaży blaszanych są dostępne na rynku?
Garaże blaszane różnią się od siebie nie tylko rozmiarami i wielkością, ale także rodzajem blachy użytej do ich wykonania. Do najbardziej popularnych zalicza się modele wykonane z blachy ocynkowanej. Wynika to między innymi z faktu, iż są naprawdę trwałe, a ich cena jest bardzo atrakcyjna.
Chętnie wybierane są garaże drewnopodobne posiadające duże walory estetyczne. Do ich wykonania również wykorzystywana jest wspomniana blacha ocynkowana, ale jej powierzchnia zostaje pokryta materiałem imitującym różne gatunki drewna – na pierwszy rzut oka taki garaż wygląda na drewniany. Naniesiona na blachę dodatkowa powłoka nie tylko podnosi walory wizualne garażu, ale też sprawia, że jest on jeszcze bardziej odporny na niekorzystne czynniki środowiskowe, w tym na rdzę. Kupując drewnopodobny garaż, możesz mieć pewność, że zachowa on wszystkie swoje walory użytkowe i wizualne przez długi czas. Decydując się na garaż blaszany, do wyboru mieć będziesz także modele ocieplane.
Na czym postawić garaż blaszany?
Niezależnie od tego, na jaki rodzaj blaszanego garażu się zdecydujesz, pamiętaj, że podłoża pod garaże powinny być równe i stabilne. Możesz go ustawić bezpośrednio na ziemi, ale znacznie lepiej będzie, gdy znajdzie się on na betonowych płytach lub wykonanej z betonu wylewce. Z pewnością docenisz też to, że na ustawienie garażu blaszanego nie potrzebujesz zezwolenia – musisz jednak dokonać zgłoszenia w odpowiednim urzędzie, a jego powierzchnia nie może przekraczać trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. Pamiętaj też o zachowaniu odpowiedniej odległości od granicy działki – jeśli będzie skierowany bramą w stronę sąsiada, musisz odsunąć go od granicy posesji przynajmniej o cztery metry. Jeśli w ścianie sąsiadującej z granicą nie będzie otworów, odległość ta może wynieść trzy metry.
Jeśli chcesz zatroszczyć się o samochód, pamiętaj, że garaż to naprawdę dobry wybór. Skutecznie uchroni auto przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Co więcej, zapewni Ci komfort zimą – samochodów garażowanych nie trzeba odśnieżać, zapomnisz również o uciążliwym skrobaniu szyb. Popularne blaszaki to funkcjonalność, wygoda i trwałość.